Logo
Rádi poradíme na
Po - Pá: 10:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Zavolejte nebo napište, jsme tu pro vás!
Nakupte ještě za 3 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
01.03.2021

Způsob instalace

Příprava dílců

 1. Dílce se vyndají z obalu a nechají se nějakou dobu ležet na rovné ploše, tak aby došlo k jejich vyrovnání.
 2. Naplánujete si velikosti jednotlivých částí
 3. Jednotlivé dílce pospojujete pomocí zámků a vytvoříte tak naplánované části

Montáž dílců na plot

 1. Pomocí stahovacích pásků připevníte horní část pospojovaných dílců k horní části plotu
 2. V případě, že máte více částí pospojovaných dílců, tak všechny části připevníte k hornímu okraji plotu a poté jednotlivé části spojíte pomocí zámečků k sobě a dojde tak k vytoření jednoho celku
 3. Po kontrole rovnosti horního okraje se doplní stahovací pásky po celé ploše tak, aby byly dílce připevněny po celé ploše
 4. U dílcového umělého plotu doporučujeme 32ks příchytek na 1 m2.
 5. Přesahy zalistěných dílců, rastrů nebo stahovacích pásků snadno uštípnete kleštěmi nebo odříznete či odstříhnete.
 6. Umělý živý plot nebo zelenou stěnu lze instalovat na vnější i vnitřní stranu oplocení.
 7. Spodní řadu dílců nepokládejte přímo na zem, ale ponechte cca 10 cm nad zemí či podezdívkou a to především u plotů, které jsou umístěny v trávníku, který je potřeba sekat

Montáž dílců na ostatní místa

 1. V případě, že nemáme oporu, na kterou by bylo možné dílce přidělat nebo by to bylo zbytečně pracné (např. u betonové zdi), tak si tuto oporu vyrobíme například z kari sítě
 2. Na takto vyrobenou oporu připevníme dílce stahovacími páskami a pak celý objekt přiděláme na požadované místo (v případě větších rozměrů je vhodnější nejdříve přidělat oporu a až poté přidělat dílce na tuto oporu)
 3. U betonových zdí jde použít kombinaci střešních latí, které přiděláte pomocí hmoždinek a vrutů na zeď v několika řadách a na tyto latě už pomocí vrutů do dřeva přiděláte kari síť s dílci (díky této vyriantě může zeď lépe dýchat a netvoří se na ni plísně).
 4. V případě, že by vám vadila mezera, která vznikne přiděláním střešních latí, je možné kari síť přidělat rovnou na zeď (toto je vhodné především při instalaci v exteriéru)
 5. U menších ploch je možné dílce přidělat rovnou pomocí hmoždinek a šroubů s podložkou
 6. U dřevěných podkladů jako jsou osb desky či palubky je možné dílce přidělat rovnou pomocí vrutů do dřeva a nebo využít kari sítě jako opory, případně je možné využít sponkovačku nebo skobičky. 
 7. Když se rozhodnete využí kari síť nebo jiný kovový rastr, doporučujeme aby materál byl pozinkovaný nebo natřený barvou (v případě venkovních instalací dochází ke korozi materiálu a při deštích ke stékání rzi po stěnách).

 

Důležité upozornění

Hustší umělé živé ploty není vhodné instalovat na místa častého výskytu nárazového větru, pokud podklad není tvořen pevnou podložkou (např. dřevěné desky). Tyto ploty vytváří větrnou bariéru, která může zapříčinit poškození samotného umělého živého plotu, tak i vlastní nosné konstrukce plotu. 

Dílce instalované na pletiva a mříže v místech s vyšším nebezpečím výskytu nárazového větru je doporučeno osadit na návětrnou stranu pletiva. (dílcou jsou v případě zatížení větrem přitlačeny na pevný nosný podklad).

Žádné z dílců (s vyjímkout typů s vyšší požární odolností) se nesmí instalovat do blízkosti otevřeného ohně, zahradních grilů a krbů nebo těsné blízkosti všech ostatních zdrojů tepla, jako jsou halogenové žárovky, svítidla, topná tělesa, elektrické a spalovací motory atd.

Minimální vzdálenost od veškerých zdrojů tepla do 60 °C by měla být v interiéru cca 100 cm, při nedodržení této vzdálenosti může dojít k poškození či požáru.

Vystavení otevřenému ohni nebo blízkost ohně může způsobit poškození plotu nebo požár.

Dílce by se neměly instalovat ani s nimi jinak manipulovat při teplotách pod bodem mrazu. Plast při nízkých teplotách křehne.

Přesto, že ploty jsou vyrobeny s UV stabilizací, může u plotu nainstalovaného na místě s přímým slunečním zářením dojít již během několika měsíců ke změně barevného odstínu a změně barevnosti, zesvětlání. Jedná se o očekávanou vlastnost produktu, která nemůže být vnímána jako důvod k reklamaci. 

Plastový rastr na zadní straně dílců má nižší UV stabilitu než samotné listy, a proto doporučujeme pro delší životnost jeho plné nebo alespoň částečné zakrytí. Při instalaci na plot je optimální zadní stranu plotových dílců zakrýt stínící tkaninou nebo oboustrannou instalací dílců (dílce z obou stran plotu). U instalace na plot, kde z druhé strany plotu je již výsadba nebo v blízkosti nějaká stavba, která částečně stíní, je vždy na zvážení, zda dodatečně rastr zakrývat. V případě, že jsou dílce instalovány na zeď nebo jiné místo, kde z druhé strany nesvítí slunce nebo jen minimálně, další zastínění není již nutné.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli